Nabízíme možnost rozšířit výukové metody – o výuku pomocí loutky ve třech výukových okruzích

Praha

Olomouc

Okruh I. – výroba loutky

Je toho mnoho, co je na výrobě loutky nosného. Ať je to řemeslnost, použitý materiál nebo znalost funkce a anatomie – výsledkem je vždy něco osobitého. Formovat hmotu je fantastické ať jste dítětem nebo dospělým. Osvojíte si základní pravidla anatomie loutky vs. anatomie člověka. Neomezenost hranic i limity ve kterých se loutka pohybuje. Poznáte jak velká má být hlavička, chodila a ruce vůči tělu. Postavíte si vlastní profesionální loutku. Vysvětlíme Vám, jaké jsou druhy „kloubení“ a jak fungují. Naučíme Vás, jak učit stavbu loutky vaše žáky. Protože tak se předává tradice.

Kouzlo tvorby loutky vám ukážou:  MgA. Adam Vítek, Aleš Mertl a MgA. Tomáš Zmrzlý

Okruh II. – animace loutky

Kouzlo je v dynamice pohybu a základních gestech. Ukážeme Vám, jak tato dynamika funguje. Loutka je figura, která je ovládána loutkovodičem. Ten se může oprostit od zavedených schémat a reagovat tak na nezablokované části lidského vnímání. Naučíme Vás základním stavebním prvkům animace loutky jako je chození, běh, pád, gesta hlavou, rukou a další bazální pohybové principy.

Zkušenosti s animací loutky Vám předají:  MgA. Blanka Luňáková, Martin Ešpandra a Ing. Žofie Janatová

PUP-zvysovani-neformalniho-vzelavani2018_13

Okruh III. – příběh

Nejedná se pouze o „loutku“ jako takovou. Je zde přímá souvislost s představivostí a konečným produktem – co chce pedagog sdělit a jakou formou to může sdělit. Dále vytváření loutkových inscenací mj. se zapojením žáků do kolektivu, který inscenaci vymyslí, tzn. zpracování námětu, vytvoření scénáře, příprava rekvizit, výroba loutek. Následně společné nastudování inscenace a vlastní přednes.Jedná se o efektivní metodu v zapojení žáků v rámci programu rozšiřování klíčových kompetencí.

Základní pravidla tvorby příběhu s scény Vás naučí:  Mgr. Tomáš Rezek,  Petr Skácel a Vladimír Hruška

Potvrďte, prosím, předběžný zájem nebo nám napište dotaz.

© 2010-2017 Divadlo Říše loutek z.s

Divadlo Říše loutek z.s. 
Žatecká 98/1
Praha 1 – Staré Město
IČ: 44265433

Institut českého loutkářství – Puppet Uni Prague, z.ú.
Nerudova 47
Praha 1 – Malá Strana
IČ: 08106924